08.05.2015

«Завдяки потужній реформі децентралізації, місцеве самоврядування отримало додаткові повноваження та нові фінансові можливості. Проте ця реформа відбувається у складний для держави час, в умовах військової агресії, дефіциту бюджету, підвищення цін на газ. І наше завдання сьогодні спільними зусиллями розробити порядок ефективної роботи в таких умовах», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації та Мінрегіоном, Житомирською міськрадою, КП «Житомиртеплокомуненерго» щодо надання технічної та фінансової допомоги для проекту з енергоефективності у м. Житомир.

Загальний бюджет проекту складає 18,6 млн. швейцарських франків. Грантова допомога, затверджена Федеральною Радою Швейцарії, складає 15,1 млн. швейцарських франків від загального бюджету проекту.

«Місцева влада та теплопостачальні компанії, які залучають кошти від швейцарського уряду та вкладають власні, вирішують важливі для міста питання. Це не тільки питання реконструкції котелень, утеплення дитячих садків, це й питання встановлення 106 центральних індивідуальних теплових пунктів, що дозволять зробити максимально точний облік тієї теплової енергії, яку сьогодні отримують споживачі. І вийти на той обсяг споживання, який дійсно споживається нашими людьми. Тим більше що облік теплової енергії дозволяє платити справедливу ціну за спожиту теплову енергію», - зауважив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, завдяки реалізації цього проекту, енергоефективність дійсно відчуватиметься в квартирах громадян. «А саме головне, що робота в напрямку здійснення обліку споживання енергоресурсів та встановлення нормативів їх споживання дозволить суттєво зменшити споживання російського газу», - додав Геннадій Зубко.

Він нагадав, що цей проект вже другий в Україні. «Старт співпраці з урядом Швейцарії розпочало місто Вінниця, мешканці якого вже спостерігають за реальними результатами зменшення споживання теплової енергії, відчувають зниження фінансового навантаження та бачать, що енергоефективні заходи відбуваються на ділі, а не тільки на папері», - наголосив Геннадій Зубко та подякував Уряду Швейцарії за технічну та матеріальну допомогу. «А головне – за підсилення мотивації сьогодні вкладати кошти в енергоефективність в Україні», - додав він.

Довідка

Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Житомирською міською радою, Комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради щодо надання технічної та фінансової допомоги для проекту з енергоефективності у м. Житомир підписаний 7 травня 2015 року.

В рамках даної співпраці в місті Житомир планується упродовж 2015-2018 років провести заміну майже 7 км теплових мереж, здійснити реконструкцію та капітальний ремонт трьох котелень, в тому числі з встановленням твердопаливних котлів на біомасі, влаштувати індивідуальні теплові пункти в багатоквартирних житлових будинках.

Крім цього, у 2016 році планується провести комплексну енергоефективну реновацію 5-ти дошкільних навчальних закладів: замінити вікна, вхідні двері на енергоефективні, утеплити стіни, дахи, фундаменти, влаштувати системи автоматичного регулювання подачі теплоносія (індивідуальні теплові пункти), вдосконалити системи освітлення, енергоменеджменту і моніторингу, а також управління водними ресурсами.

Вартість згаданих енергоефективних заходів становить 18,6 млн. швейцарських франків, з яких внесок Швейцарії складає 15,1 млн. швейцарських франків.