08.05.2015

Україні потрібно просто навести лад саме в обліку теплової енергії, адже облік завжди дає зменшення споживання. Над вирішенням цього завдання вже працюють і НРЕЄКП, і фахівці Мінрегіону. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко

За його словами, НРЕЄКП опрацьовує питання, щоб  поставити в залежність надання послуг з постачання теплової енергії від кількості днів в опалювальному періоді та температури.

«Я думаю, що нам потрібно чесно зафіксувати, в яких умовах сьогодні живе Україна. Це не лише питання надання субсидій і виплат тим, хто не в змозі платити, а й питання енергетичної залежності і зменшення споживання російського газу», - сказав Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, сьогодні серйозно вивчається питання про  встановлення теплових лічильників на всі  житлові будинки по всій країні.

Також, за словами Геннадія Зубка, важливо зробити прозорим процес утворення ціни на енергоносії. «Говорити про те, що сьогодні можна зменшити споживання за рахунок зміни нормативів розрахунків ціни – скажу відверто, це не зовсім справедливе твердження, - зазначив Геннадій Зубко. - Я можу сказати, що та нормативна база, яка розроблена і відпрацьована, може бути використана».

Віце-прем’єр-міністр України подякував всім народним депутатам, які активно включились у в роботу тимчасової слідчої комісії по тарифах. «Я вдячний всім народним депутатам за те, що вони долучаються і намагаються розібратись  у такій непростій темі, як тарифи. Разом з тим, прошу депутатів, які хочуть опанувати тарифну тематику, прийняти закони про ОСББ та про житлово-комунальні послуги, які дадуть можливість регулювати питання споживання теплової енергії», - зауважив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що у 2015 році Уряд виділив на проведення енергоефективних заходів 345 млн. грн.