08.05.2015

Для забезпечення продовольчої безпеки країни та збереження перехідних запасів гречки доцільно збільшити площу посіву цієї культури. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко 7 травня на селекторній нараді за участю керівників департаментів обласних адміністрацій та експертів.

За оперативними даними, площа посіву гречки складає 118 тис га, що складає 65% від оптимальної потреби. Ще у 2013 році культурі було відведено 168 тис. га. Найбільше скорочення допустили Хмельницька, Кіровоградська, Вінницька, Київська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Чернігівська та інші області. «Мова йде про дуже важливу для продовольчої безпеки культуру. Скорочення не можна назвати критичним, але доцільно переглянути ці показники та збільшити площу посівів на 50 тис. га. Головам адміністрацій доручено відпрацювати це питання спільно з аграріями», – сказав Олексій Павленко.

В цілому весняно-польові роботи здійснюються планово, але з невеликим відставанням порівняно з минулим роком, що обумовлено погодними умовами та сильними опадами у деяких регіонах. Станом на 6 травня посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 5,1 млн. га або 72% до прогнозу. «Затримка в межах 2-3 днів. Але зараз ми виходимо на максимальні темпи. Щоденно засіваємо до 700 тис. га, тому значного відставання не прогнозуємо», – повідомив Міністр.

Загалом посівна площа сільськогосподарських культур господарств всіх категорій під урожай 2015 року прогнозується у межах 26, 5 млн. га, що відповідає рівню минулого року. Зерновий клин становитиме 14,9 млн. га, у тому числі – озимих зернових (7,9 млн. га), ярих і зернобобових (7 млн. га).

У рамках наради заслухано доповіді директорів профільних департаментів Міністерства агарної політики та відповідальних керівників областей.