08.05.2015

На вшанування пам’яті героїв Другої Світової війни та увічнення внеску в перемогу над нацистами українського народу, в зоні АТО проходить патріотичний автопробіг військової ретро-техніки за маршрутом Київ – Слав’янськ – Красноармійськ – Зелене Поле – Волноваха – Маріуполь.

Захід організовано Управлінням цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України у співпраці з фахівцями Національного військово-історичного музею України та представниками волонтерських організацій.

Колона у складі двох відреставрованих мотоциклів М-72 та МВ-750, автомобіля армійського зразка Chevrolet, відтвореного на базі вантажівки ГАЗ-69, та трофейного легкого багатоцільового заднєпривідного армійського автомобіля Volkswagen Kubelwagen своєю появою спричинила у центрі Слов’янська справжній фурор. За лічені хвилини експозицію оточили чимало городян, які заходилися оглядати зразки військової техніки. Найбільше цікавості до експозиції виявили дітлахи, яким було дозволено майже все: посидіти в кабіні вантажного автомобіля, за кермом мотоцикла та чудернацької машини-кабріолета. А ще – сфотографуватися з учасниками автопробігу, які також були одягнуті у військові однострої того періоду, та потримати в руках раритетні зразки озброєння.

Теплою й душевною виявилася зустріч учасників автопробігу і в Краматорську, де місцеві жителі радісно вітали авангардний М-72 із блакитно-жовтим полотнищем.