09.05.2015

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України  відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом під час Другої світової війни та відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Урочисті заходи проводяться та найближчими днями будуть проводитися і в усіх частинах та підрозділах прикордонного відомства.

Керівництво та персонал Адміністрації Держприкордонслужби вшанували пам'ять тих, хто боровся з нацизмом, здійснили покладання квітів до пам’ятника «Захисникам кордонів Вітчизни усіх поколінь» та меморіальних знаків. Адже прикордонники завжди першими зустрічають не лише гостей країни, але й її ворогів. Сьогодення тісно переплелося з 1941 роком, коли прикордонники першими прийняли на себе удар ворожої навали. Лише сьогодні загроза прийшла з іншої, несподіваної сторони.

Про героїзм та самопожертву охоронців кордону 1941 -1945 років ми знаємо з історії. Героїзм та мужність захисників батьківської землі сьогодення ми спостерігаємо кожен день. Війна – це завжди втрати і в цей день прикордонники вшановують всіх, хто віддав життя, захищаючи  нашу рідну землю.

У День пам’яті та примирення в усіх міжнародних пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою прикордонники спільно з колегами суміжних держав випустили у небо білих голубів на знак висловлення поваги та відання данини пам’яті усім борцям проти нацизму в Європі, учасникам українського визвольного руху та нинішнім захисникам Вітчизни.

Українські прикордонники солідарні зі співвітчизниками та закликають усіх консолідуватися навколо ідеї захисту України: «Україна - єдина! Україна – понад усе!»