10.05.2015

Обстановка у зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою. Підрозділи Держприкордонслужби продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями.

Протягом доби терористи тричі обстрілювали місця, на яких несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Так, 2 рази бойовики відкривали вогонь по блокпосту «Мар’їнка». Зокрема, вони здійснили постріл з «ПТУРу» та влучили в БМП. У результаті цього 1 військовослужбовець ЗСУ загинув, ще троє отримали поранення. Через деякий час по блокпосту терористи відкрили вогонь з артилерії. У зв’язку з обстрілами та можливою загрозою життю громадян тимчасово припинявся пропуск в трьох контрольних пунктах та постах, які знаходяться неподалік. Також терористи відкривали вогонь по блокпосту «Майорське». Вогонь вони вели з мінометів. Ніхто з українських військових не постраждав.

Бойовики продовжували використовувати безпілотні літальні апарати для здійснення повітряної розвідки. Загалом протягом доби в межах Донецької та Луганської областей прикордонні наряди зафіксували політ 10 БПЛА.

У контрольних пунктах «Миколаївка» та «Георгіївка» прикордонники виявили 2 підроблені перепустки. Документи використовували 2 громадянки України, мешканки Донецької області. Їх передали співробітникам МВС для встановлення обставин правопорушення.

На Донеччині в районі н. п. Березове прикордонники виявили зброю та боєприпаси. У ході перевірки автомобіля «Опель» під передніми сидіннями  було знайдено гранату «Ф-1», використаний запал, пневматичний пістолет та 2 магазини до нього, автомобільну радіостанцію тощо. Водія та автомобіль передали правоохоронцям.

Вздовж лінії розмежування прикордонні наряди затримали 12 транспортних  засобів, які перевозили продукти харчування та овочі. Належних документів на вантажі не було. Крім того, автомобілі намагались об’їхати контрольні пункти, що були на їх шляху. Про дані випадки поінформовано працівників фіскальної служби для прийняття правового рішення.