10.05.2015

8-9 травня Всесвітня служба Українського телебачення і радіомовлення (УТР) покаже більше десяти документальних фільмів, що розповідають про маловідомі сторінки історії другої світової війни, висвітлюючи події того періоду по-новому, без ідеологічних штампів.

«Міфи Другої світової», «УПА. Душу й Тіло ми положим », «Як був зірваний бліцкриг»,« Розсекречена пам'ять »… Назви говорять самі за себе, - коментує директор дирекції програм телеканалу УТР Максим Наливайко. - Серед передач інших виробників я б назвав фільм «Крик чорнозему», що розповідає про знищення євреїв у роки війни, і «Між Гітлером і Сталіним» - про те, як українці билися за свою батьківщину проти двох колоніальних армій. Всі документальні фільми дубльовані англійською та російською мовами».

Нагадаємо, що наприкінці квітня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення затвердила нову концепцію каналу УТР, згідно з якою майже вдвічі збільшено інформаційно-аналітичне та науково-просвітницьке мовлення. Відтоді на каналі УТР виходять в ефір годинний блок тематичних передач англійською мовою та тригодинний блок російською, а також вісім випусків новин російською та англійською мовами.

Загалом понад третини добового мовлення УТР – це мовлення іноземними мовами.