11.05.2015

8 травня 2015 року в Міненерговугілля відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина з делегацією комітету з питань енергетики та торгівлі Конгресу США на чолі з головою Комітету, представником Республіканської партії Фредом Аптоном.

Під час зустрічі сторони обговорили широкий спектр двосторонніх відносин у сфері енергетики. Зокрема, було обговорено питання реформування енергетичного сектору України. Володимир Демчишин поінформував представників американської сторони, що 5 травня цього року Президент України Петро  Порошекно підписав Закон України «Про засади функціонування ринку природного газу», що є одним з основних елементів загальної реформи енергетичної галузі України.

Крім того, Міністр енергетики та вугільної промисловості України повідомив, що з метою приведення функціонування ГТС України у відповідність з вимогами Третього енергетичного пакета було прийнято постанову Кабінету Міністрів України  «Про невідкладні заходи щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України», якою передбачено утворення публічних акціонерних товариств «Магістральні газопроводи України» і «Підземні газові сховища України».

Також під час зустрічі сторони підкреслили необхідність поглиблення співпраці у сфері ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу з огляду на необхідність диверсифікації постачань енергоресурсів до України.

Водночас було наголошено на необхідності продовження спільної роботи із розроблення Національного плану реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі в осінньо-зимовий період.

За результатами зустрічі сторони домовились продовжувати інтенсифікацію діалогу щодо співробітництва у сфері енергетики між двома країнами.