11.05.2015

Міністр соціальної політики України Павло Розенко заявляє, що кошти накопичувального пенсійного фонду будуть спрямовуватися на розвиток економіки і перебуватимуть під жорстким контролем держави. Про це він сказав в інтерв’ю „Газеті по-українськи”.

«Накопичувальна система запустить фондовий ринок. Кошти будуть направлені в розвиток економіки. Держава жорстко стежитиме за тим, куди вкладатимуть ці кошти. Пенсійний фонд створить накопичувальний фонд. Той формуватиметься урядом, який залучатиме 3-4 компанії для управління пенсійними активами. Їх суворо охоронятиме і контролюватиме держава. Будуть обмеження: в ризиковані операції кошти не залучатимуть», - зазначив Міністр.

Він також зауважив, що отримати накопичені кошти можна буде лише поступово. «Одноразово пенсіонер не отримає кошти, які накопичив. Виплати відбуватимуться поступово», - наголосив Павло Розенко.

Водночас він підкреслив, що накопичувальну пенсійну систему треба вводити на етапі зростання економіки: «За оптимістичного прогнозу, наприкінці 2015 – на початку 2016 економіка стабілізується, а з середини 2016 почнеться зростання. А з січня 2017 – стабільне зростання, коли підніматимуться зарплати. Це стане прекрасним стартом для накопичувальної системи».