11.05.2015

На Форумі в Барселоні українська делегація отримала підтримку західних партнерів та досягла домовленостей щодо залучення найкращих світових експертів до реалізації реформ у сільському господарстві. Про це журналістам повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Зокрема, домовлено про співробітництво з експертами Світового банку щодо реалізації в Україні проекту аграрних розписок. «Цей проект отримає друге дихання. Експерти Світового банку готові надати нам технічну допомогу в запровадженні аграрних розписок. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо запустити його у 7-8 регіонах України», — повідомив Міністр.

Крім того, Світовий банк готовий надати технічну та експерту допомогу в реалізації проекту з модернізації системи зрошення в південних областях України.

Зі свого боку Європейський банк реконструкції та розвитку підтвердив намір у вересні організувати міжнародну інвестиційну конференцію для підтримки українських аграріїв.

Окрема увага була приділена питанням збільшення експорту українських товарів, зокрема до країн ЄС, Єгипту, Тунісу тощо. «На думку наших партнерів, Україна - надійний експортер аграрної продукції. Зі свого боку ми запевнили, що й надалі будемо такими залишатися», — наголосив Олексій Павленко.

Нагадаємо, 5-6 травня делегація Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Олексієм Павленком перебував в Барселоні на Форумі приватного сектору щодо продовольчої безпеки у південній та східній частині Середземноморського регіону.