11.05.2015

Військовослужбовці-учасники АТО з кульовими пораненнями рук та ніг відправилися на реабілітацію у військовий реабілітаційний центр Друскінінкай. Цього ж дня п’ятеро бійців повернуться після лікування з Литви до Дніпропетровська.

Десантник Олександр один з тих, хто їде до Литви продовжувати реабілітацію після поранення. За його словами, після одужання знову буде захищати Батьківщину.

«Я отримав поранення 5 серпня минулого року, під час мінометного обстрілу з боку противника. Після надання першої медичної допомоги мене доправили до Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова. Зараз проходжу реабілітацію, щоб далі продовжувати службу в Збройних Силах України», – розповів військовослужбовець.

Медичну та психологічну реабілітацію військові проходитимуть у військовому реабілітаційному центрі Друскінінкай, який з вересня минулого року приймає поранених бійців з України.

Лише у цьому році Литва прийняла на реабілітацію 16 бійців, а загалом протягом року країна готова прийняти близько 50 українських військових.

Варто зазначити, що загалом із залученням допомоги європейських країн та благодійних фондів протягом 2014-2015 років з медзакладів Дніпропетровщини на лікування та реабілітацію до Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Німеччини було направлено 131 захисника України, які отримали поранення в зоні АТО.