13.05.2015

Протягом опалювального сезону 2014-2015 років на 100% вдалося забезпечити централізованим теплопостачанням увесь житловий фонд та об’єкти соціальної сфери України.

Про це 12 травня заявив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Кістіон під час відкриття XVII Міжнародної виставки Аква-Терм Київ 2015 та Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективність та ресурсозбереження в житлово-комунальному господарстві – основний напрямок розвитку галузі».

«Загалом теплом були забезпечені майже 103 тис. багатоквартирних житлових будинків; 12,5 тис. дошкільних навчальних закладів; 17,5 тис. загальноосвітніх та інших учбових закладів та 6,3 тис. закладів охорони здоров’я. Таких результатів вдалося досягнути завдяки злагодженим діям облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та теплопостачальних підприємств, якими було забезпечено стовідсоткову технічну готовність житлово-комунальної сфери до роботи в зимових умовах», - розповів Володимир Кістіон.

Він також закликав учасників конференції – урядових посадовців, працівників органів місцевого самоврядування, представників комунальних підприємств і бізнесових кіл – вже сьогодні приступити до виконання заходів по підготовці господарства до нового осінньо-зимового періоду, роблячи особливий акцент на реалізації енергоощадних заходів, спрямованих на більшу економію дефіцитних енергетичних ресурсів.

Перший заступник Міністра також наголосив, що ця виставка та конференція сприятимуть реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства.«Зокрема, удосконаленню системи управління галуззю, створенню  конкурентного середовища на ринку комунальних послуг, модернізації комунальної теплоенергетики, формуванню виваженої тарифної політики, раціональному використанню матеріальних і енергетичних ресурсів тощо», - додав Володимир Кістіон.

За його словами, участь у конференції та виставці – гарна нагода обмінятися передовим досвідом та наочно ознайомитися з потужним потенціалом енергоефективних і ресурсозберігаючих сучасних технологій, обладнанням, матеріалами й технікою, які презентують провідні вітчизняні та зарубіжні виробники і постачальники продукції комунальної галузі.

Насамкінець Володимир Кістіон привітав учасників конкурсу серед теплопостачальних організацій на звання «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України», в якому взяли участь 36 підприємств, та вручив переможцям цього конкурсу за підсумками 2014 року Почесні грамоти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Центрального комітету профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України та Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго». Загалом, за результатами конкурсу було нагороджено 13 підприємств у різних номінаціях.

Довідково

Міжнародна науково-практична конференція на тему «Енергоефективність та ресурсозбереження в житлово-комунальному господарстві – основний напрямок розвитку галузі» відбулася в рамках XVІІ Міжнародної виставки опалення, вентиляції, кондиціювання, водопостачання, сантехніки і басейнів «Аква-Терм Київ 2015».

Метою конференції є сприяння енергоефективній модернізації житлово-комунального господарства, розвитку новітніх технологій і технічному переоснащенню підприємств галузі, підвищенню конкурентоспроможності і зростанню експортного потенціалу України, взаємовигідному співробітництву між українськими та іноземними промисловцями, підприємствами, вченими.

У рамках конференції учасники обговорили проблемні питання минулого опалювального сезону та можливі виклики на наступний сезон 2015/2016 року, питання теплопостачання в Києві та регіонах України, питання модернізації котлів великої потужності для зниження собівартості теплової енергії та тарифів на послуги, шляхи розвитку теплоенергетики та необхідне законодавче реформування, питання підвищення ефективності котельного обладнання на основі СНТ та що потрібно для модернізації; питання надання кредитів приватним особам на енергозбереження за урядовою програмою відшкодування частини суми кредиту; питання створення української енергетичної інвестиційної платформи тощо.