14.05.2015

13 травня Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин зустрівся з Послом Республіки Словаччина Юраєм Сівачеком. Зустріч проведено перед приїздом в Україну Президента Словаччини А. Кіски з метою обговорення питань українсько-словацького співробітництва в енергетичній  сфері.

Під час зустрічі, зокрема, Володимир Демчишин наголосив, що завдяки постійній підтримці Словацької сторони значно посилено рівень енергетичної безпеки України, оскільки стало можливим суттєво диверсифікувати маршрути енергопостачання та знизити залежність від традиційного постачальника газу.

У цьому контексті Міністр подякував за проведену роботу для забезпечення постачань газу з ЄС через територію Словаччини для потреб українських споживачів та  наголосив, що Україна розраховує на подальшу співпрацю та збільшення технологічних можливостей реверсних поставок газу із території Словаччини.

Крім того, Міністр зазначив, що Українською стороною у повному обсязі забезпечується надійний та безперебійний транзит нафти системою магістральних нафтопроводів «Дружба», зокрема в напрямку Словаччини, Угорщини та Чехії, а також додав, що Україна виступає за максимальну прозорість транзиту та готова надавати всю необхідну інформацію своїм європейським партнерам.

У ході зустрічі Посол Ю.Сівачек також поінформував про стан реалізації проекту будівництва нафтопроводу Братислава-Швехат (Австрія).