14.05.2015

Реформування та подальший розвиток агропромислового комплексу безпосередньо залежить від взаєморозуміння й плідної співпраці влади, бізнесу та представників громадських організацій. Про це заявив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський у рамках засідання Аграрного союзу України 13 травня.

«Наша головна мета - забезпечити продовольчу безпеку, підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції, досягти лідерства на світовому аграрному ринку. Разом із виробниками та галузевими асоціаціями ми повинні вибудовувати прозору та прогнозовану роботу, виробляти спільну позицію щодо довгострокової перспективи розвитку сільського господарства», - звернувся Ярослав Краснопольський до учасників зустрічі.

Він проінформував, що спільно зі всіма зацікавленими сторонами тривають розробка та публічні консультації проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 рр. Пропозиції від аграріїв та громадянських діячів приймаються до 15 травня, після чого стартує широке суспільне обговорення майбутнього документу. Крім того, представники бізнесу та профільних асоціацій були залучені до розробки механізму розподілу державного фінансування на підтримку тваринництва та часткове відшкодування банківських кредитів. «Ми дещо змістили акцент та в основу державної підтримки поставили дрібний та середній бізнес. Саме в цьому сегменті великий потенціал та можливості нашого сільського господарства. Крім того, з метою децентралізації ми надали представникам місцевої влади більші повноваження в розподілі грошей», - сказав Перший заступник Міністра.

У форматі відкритого діалогу учасники наради також обговорили, завдання та проблеми земельної реформи, перспективи спільних законотворчих ініціатив, приватизацію неефективних державних підприємств, підтримку дрібного виробника, інструменти розвитку сільських територій, питання оподаткування тощо.