14.05.2015

Навесні, із встановленням сухої та теплої погоди підвищується ризик виникнення пожеж у природних екосистемах: в лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях. Зачасту причиною виникнення такого роду пожеж є неконтрольоване випалювання сухої трави та необережне поводження людей з вогнем.

Лише з початку 2015 року на території України вже виникло більше 4600 пожеж у екосистемах. Таким чином вогнем було знищено та пошкоджено понад 4 тисячі га територій, завдано збитків на суму 174 млн. грн.

Крім того, протягом чотирьох місяців 2015 року знищено вогнем понад 1 тисячу га лісових масивів та завдано збитків на суму 5,5 млн. грн.

Пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завданню шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків. Тільки з початку 2015 року внаслідок такого роду пожеж загинуло 7 людей та 1 людина травмувалася.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером 101.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.