14.05.2015

13 травня відбулася зустріч громадських експертів, що опікуються реформою енергетики, з представниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Участь від Міністерства взяли заступник Міністра Олександр Светелік, фахівці структурних підрозділів Міненерговугілля, представники НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України», Громадської ради при Міненерговугілля.

Під час зустрічі обговорено питання синхронізації української енергосистеми до європейської (адаптація до європейських норм).

Зустріч проводиться вдруге у рамках співпраці у сфері комунікації Міненерговугілля з Центром підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України.

У ході зустрічі громадські експерти наголосили про необхідність чіткого розуміння стратегії та економічної політики держави, прискорення адаптації законодавства до законодавства ЄС, а також тісної співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, зокрема з Мінекономіки та Мінприроди України. Крім того, громадські експерти порушили питання про технічний стан ОЕС України та реформування НЕК «Укренерго».

Заступник Міністра Олександр Светелік, зокрема, зазначив: «Ми готові використовувати напрацювання інститутів громадянського суспільства, пропозиції, як інтегруватися, як покращити роботу енергосистеми». Також він повідомив, що в Міністерстві утворено технічну робочу групу з консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії України» відповідно до вимог Третього енергетичного пакету, і зараз очікується проект базового документа, який буде надано для обговорення громадськості.

Про стан розробки проекту документа поінформував керівник зазначеної робочої групи Михайло Бно-Айріян. Він, зокрема, повідомив, що робоча група активно працює, наразі триває обговорення ключових позицій, і до кінця травня буде підготовлено проект комплексного документа, який буде передано для узгодження Європейському Енергетичному Співтовариству та презентовано громадськості.

Насамкінець було вирішено частіше проводити такі зустрічі для обговорення пропозицій щодо адаптації нормативно-правової бази у сфері енергетики до європейських норм та реформування галузі.