14.05.2015

На сьогодні до структурних підрозділів Чернігівської облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади звернулось та отримали консультативну допомогу більше 11 тисяч громадян, які переїхали з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО. За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, майже 8700 осіб (5518 сімей) переселенців вже обліковано.

Спільно з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в області реалізовано проект з надання фінансової допомоги особам, які вимушено переміщуються у межах своєї країни. Так, 350 родин переселенців отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 1,8 мільйона гривень.

Окрім цього, Чернігівське обласне відділення Дитячого фонду України надало матеріальну допомогу 32 родинам з дітьми, які прибули зі сходу країни.

За рахунок коштів місцевих бюджетів, у межах діючих програм соціального захисту населення, здійснюється також надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. На сьогодні на це спрямовано майже 213 тисяч гривень.

Слід зазначити, що в області продовжують допомагати громадянам, які вимушено залишили свої домівки в зоні проведення антитерористичної операції та на окупованій території.  Громадські організації, підприємці, місцеві жителі області пропонують безкоштовно свої власні оселі для тимчасового проживання, забезпечують продуктами харчування та одягом.