14.05.2015

В Одесі 12 травня пройшла робоча зустріч експертів із питань відпрацювання пілотного проекту щодо реформування і розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України – концептуальної моделі національного флоту майбутнього.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу Командування ВМС ЗС України, голова робочої групи контр-адмірал Дмитро Таран, вітаючи представників НАТО, а також національних представників США, Великої Британії, Швеції і Норвегії, подякував їм за участь у спільній роботі та висловив сподівання на плідну співпрацю. Як наголосив контр-адмірал, одним із основних завдань пілотного проекту є створення таких Військово-Морських Сил, які будуть повністю взаємосумісними з флотами країн НАТО і Європейського Союзу, і саме тому при визначенні концептуального напрямку розвитку вітчизняних Військово-Морських Сил, їх структури, системи базування, інфраструктури, оснащення озброєнням та військовою технікою тощо, дуже важливим є вивчення і врахування досвіду розвитку флотів  провідних  країн світу.

«Як відомо, згідно з дорученням Президента України розпочато відпрацювання пілотного проекту реформування і розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України, – зазначив контр-адмірал Дмитро Таран. – У квітні поточного року документ «Модель розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України» виносився на колективний розгляд під час круглого столу в Одесі за участі іноземних експертів, а також в ході оперативно-стратегічного семінару у Міністерстві оборони України в Києві. Ми врахували рекомендації, і сьогодні, зустрічаючись з експертами провідних країн світу та країн-партнерів, ми теж розраховуємо на отримання експертної оцінки», – додав голова робочої групи.

Матеріали пілотного проекту “Модель розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України” будуть представлені на затвердження керівництву Міністерства оборони України і вищому воєнно-політичному керівництву країни.