14.05.2015

У січні-квітні 2015 року надходження до бюджету Дніпропетровської області зросли на 28%, у порівнянні з минулим роком, та склали понад 3,7 мільярда гривень. Про це під час прес-конференції повідомила директор департаменту фінансів Дніпропетровської облдержадміністрації Тетяна Шебеко.

«Найбільш питому вагу в обсязі надходжень до місцевих бюджетів займають податок на доходи фізичних осіб – майже 47% (1,7 мільярди гривень) та плата за землю – практично 20% (0,7 мільярди гривень). За 4 місяці поточного року їх приріст склав 18,2% та 20,6% відповідно», – сказала Тетяна Шебеко.

Зазначимо, що формування місцевих бюджетів на 2015 рік відбувалося в умовах змін до Бюджетного і Податкового кодексів, прийнятих у грудні минулого року. Перш за все, це стосувалося зміни нормативів відрахувань податку на доходи фізичних осіб, який раніше повністю залишався в області. Тепер 25% надходжень зараховується до державного бюджету, до бюджетів міст обласного значення та  районних бюджетів – 60%, обласного бюджету – 15%.

Зміни нормативів держава компенсувала наданням 3-х субвенцій: медичної, освітянської та на підготовку робітничих кадрів. Крім того, у поточному році до обласного бюджету вперше зараховується 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, який раніше був джерелом  державного бюджету.

По обласному бюджету змінено й норматив відрахувань з рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення і встановлено на рівні 25% відсотків (замість 50% у минулому році). Також збільшено до 55% (замість 10%) норматив зарахування екологічного податку.

Для місцевих бюджетів у поточному році впроваджені акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а також транспортний податок на автомобілі з великим об’ємом двигуна. Включена до оподаткування нежитлова нерухомість. Крім того, тепер екологічний, єдиний та податок на майно зараховуються до загального фонду, а не спеціального, як раніше.