14.05.2015

У вівторок відбулась робоча поїздка  голови Української частини Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка до Республіки Білорусь.

Віце-прем’єр-міністр України провів зустрічі з Прем'єр-міністром Республіки Білорусь Андрієм Кобяковим, а також з головою Білоруської частини Комісії, заступником Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимиром Сємашко.

«Ми домовились  про проведення засідання Міжурядової комісії у червні-липні 2015 року», - повідомив Геннадій Зубко про підсумки зустрічей.

Сторони обговорили питання співпраці у галузі виробництва сільськогосподарської техніки в Україні. «У нас є можливість максимально провести локалізацію виробництва сільськогосподарської техніки та довести виготовлення комплектуючих в Україні для білоруських комбайнів до 30%, відповідно створивши додаткові робочі місця – пояснив Геннадій Зубко. За його словами, білоруська сторона висловила готовність ще й надати фінансові програми по компенсації відсотків, або передачі в лізинг такої сільгосптехніки.

Геннадій Зубко ознайомився з виробництвом ВАТ «МАЗ» та провів  зустріч з керівництвом підприємства, яке задекларувало готовність не лише постачати в Україну свої вантажівки, а й можливість виробництва в Україні зі створенням робочих місць та залученням українських підприємств, що виготовляють запчастини (ВАТ «МАЗ» у 2014 році закупив в Україні запчастини для комплектації автомобілів на суму 28 млн. дол.).

Геннадій Зубко повідомив, що обговорювались також питання співпраці в галузі енергетики, енергоефективності із залученням досвіду білоруської сторони по проведенню модернізації котелень, утепленню будинків та створення програм по виробництву сировинних продуктів, які використовуються в альтернативній енергетиці.