15.05.2015

Відтепер отримати Підтвердження про реєстрацію лінії закордонного плавання на новий строк оператори лінійних перевезень зможуть у 10-денний термін. Про це йдеться у наказі Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання» від 07.04.2015 № 123.

Згідно з документом процедура отримання підтвердження про реєстрацію лінії закордонного плавання на новий строк займе не більше 10 робочих днів. Для цього судновласникам потрібно подати до Адміністрації морських портів України усі необхідні документи включно з розкладом руху суден на наступний квартал.

Внесення змін до наказу значно спростить механізм реєстрації ліній закордонного плавання на новий строк та приведе його у відповідність до сучасних умов ринку морських перевезень. Раніше недосконалість правового врегулювання гальмувала процес видачі підтверджень, що, в свою чергу, не сприяло збільшенню кількості суднозаходів суден іноземних компаній до морських портів України.

Приведення законодавства України до міжнародних стандартів поліпшить бізнес-клімат морської та транспортної галузей нашої держави, а також сприятиме збільшенню економічної привабливості морських портів України для іноземних компаній. Як наслідок - збільшення кількості заходів суден закордонного плавання до морських портів України, залучення додаткових вантажопотоків та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних морських портів у порівнянні з основними іноземними портами-конкурентами.