15.05.2015

14 травня 2015 року Укрпошта презентувала та здійснила спецпогашення поштових марок «Кримські татари – корінний народ Криму – України», присвячених етнографії кримських татар. Спецпогашення, яке відбувалося перед будівлею Головпоштамту на Майдані Незалежності, проходило в рамках заходів з нагоди 71-ї річниці депортації кримських татар.

У церемонії спецпогашення взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук та український художник Микола Кочубей.

«Ідея випустити філателістичну продукцію на таку тематику виникла ще рік тому, після окупації Криму, – зазначив на церемонії спецпогашення в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук. – Сьогодні Укрпошта презентує марки на тему історії та культури кримських татар. Ці поштові мініатюри є особливо важливими та цінними як для українців, так і для всього кримськотатарського народу. Марки – це один з символів держави та своєрідний елемент патріотизму. Впевнений, що через багато років вони зможуть розказати про історію Криму та кримських татар».

Чотири поштові мініатюри: «Дюрбе перших кримських ханів», «Майстер мідник», «Кримськотатарський воїн» та «Танок «Хайтарма», присвячені історії та культурі кримськотатарського народу, започаткували нову серію марок Укрпошти «Народності України».

Над зображеннями, які відрізняються високим ступенем автентичності, працював відомий український художник Миколай Кочубей. А спільна робота над проектом тривала понад шість місяців.

Номінал кожної марки складає 3,00 грн., тираж – 130 000 примірників. Наразі поштові марки можна придбати у відділеннях Укрпошти по всій Україні.