15.05.2015

14 травня 2015 року під головуванням Голови Державного космічного агентства України Олега Уруського відбулося засідання Науково-технічної ради ДКА України. Основним питанням порядку денного було обговорення проекту Стратегії космічної діяльності на період до 2022.

Голова ДКА України відзначив, що Стратегія космічної діяльності 2022 – це документ, що визначає проблемні питання, мету, шляхи реалізації та містить комплекс першочергових заходів, спрямованих на активізацію космічної діяльності та розвиток космічної галузі на період діючої Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки, а також наступної на 2018-2022 роки.

«Стратегія – це наш орієнтир на найближчі 7 років, основа для розробки дорожньої карти діяльності ДКА та космічної галузі. Необхідність розроблення Стратегії обумовлена змінами політичної та економічної ситуації у державі, новими викликами, які постали перед космічною галуззю», - зазначив Олег Уруський.

Начальник управління космічних наукових досліджень та телекомунікаційних систем Віктор Зубко доповів, що наказом Голови ДКА України була створена робоча група, яка узагальнювала пропозиції, що надавалися самостійними структурними підрозділами та підприємствами космічної галузі. Також інформація про розробку Стратегії була розміщена на сайті ДКА з метою отримання відповідних пропозицій від фахівців та громадського обговорення.

Перша редакція проекту Стратегії пройшла обговорення 7 квітня 2015 р. за участю представників апарату РНБО, Міноборони, НАН України, вузів, ЗМІ, громадськості, а також керівників підприємств та установ космічної галузі.

За результатами обговорення члени НТР прийняли рішення схвалити Стратегію із урахуванням зауважень та пропозицій учасників засідання, а також рекомендувати  Голові ДКА затвердити її своїм наказом.