15.05.2015

У червні минулого року Урядом України на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій було створено Міжвідомчий координаційний штаб з питань, пов‘язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. До складу  штабу увійшли представники центральних органів виконавчої влади.

Відповідно, на місцях, у кожній області на базі територіальних підрозділів ДСНС за таким же принципом створені регіональні штаби.

Міжвідомчий штаб і регіональні штаби працюють в цілодобовому режимі, аби в терміновому порядку вирішувати нагальні проблеми по переміщенню та соціальному забезпеченню  громадян, що залишали тимчасово окуповані території Автономної Республіки Крим та райони проведення антитерористичної операції на сході країни.

Так, на сьогоднішній день, завдяки роботі Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів до інших регіонів України було переселено 855 тис. 17 осіб (за добу – 539 осіб), у тому числі з Донецької, Луганської областей – 834 тис. 415 осіб (за добу – 530 осіб) та з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – 20 тис. 602 особи (за добу – 9 осіб), з яких 148 тис. 210 дітей та 400 тис. 560 інвалідів та осіб похилого віку.

Укрзалізниця забезпечує перевезення громадян із зони проведення антитерористичної операції в інші регіони України. Всього, згідно із заявками від регіональних штабів та транзитних пунктів, забезпечено перевезення залізничним транспортом 14 тис. 7 осіб, з них 4 тис. 1 дитина (за добу – 4 особи).

Наразі найбільше внутрішньо переміщених осіб розміщено у Луганській (174 тис. 970 осіб), Харківській (168 тис. 199 осіб), Донецькій (107 тис. 976 осіб), Дніпропетровській (83 тис. 988 осіб), Запорізькій (62 тис. 223 особи), Київській (39 тис. 444 особи) областях та у м. Київ (39 тис. 47 осіб).

Найменша кількість розселених у Тернопільській (2 тис. 548 осіб), Чернівецькій (2 тис. 599 осіб), Івано-Франківській (3 тис. 357 осіб), Рівненській (3 тис. 565 осіб), Закарпатській  (3 тис. 819 осіб) та Волинській (3 тис. 839 осіб) областях.

Щодня регіональні штаби,  спільно з місцевими органами влади,   здійснюють пошук приміщень, у яких можливе додаткове розміщення переселенців. Так, наразі   визначено 887 об’єктів різної форми власності, в яких можливе розміщення 15 тис. 53 внутрішньо переміщених осіб. Проте ця цифра постійно змінюється, адже пошук приміщення триває щодня.

На даний час найбільшу кількість людей можуть розмістити Житомирська, Волинська, Вінницька, Івано-Франківська та Хмельницька області. А у таких областях як Дніпропетровська, Волинська, Хмельницька та у місті Київ  наразі можна розмістити хворих, які потребують стаціонарного лікування. Окрім цього, у Закарпатській, Рівненській, Тернопільській, Київській областях створені належні умови для проживання інвалідів та людей похилого віку.

Більш детальну інформацію щодо конкретних місць в кожному регіоні, а також категорій людей, що можуть там розміститись,  можна   отримати, звернувшись безпосередньо до регіональних штабів Держслужби з надзвичайних ситуацій.  Відповідна інформація розміщена на сайті  нашої служби (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному  ресурсі для внутрішньо переміщених осіб  vpo.gov.ua.