16.05.2015

14 травня 2015 року набрала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух, що була вчинена 2 жовтня 2014 року в м. Київ та затверджена постановою КМУ №164 від 31 березня 2015 року.

Положеннями Угоди передбачається спрощений порядок перетину кордону мешканцями прикордонних областей України і Румунії, які проживають в межах 30-км зони від спільного державного кордону. Передбачається, що мешканці прикордонної зони отримуватимуть безкоштовні дозволи на спрощений перетин кордону з правом перебувати у прикордонній зоні іншої держави до 90 (дев’яноста) днів кожного разу з дати перетину кордону.

Дія Угоди охоплюватиме 662 українські населені пункти Закарпатської, Івано-франківської, Одеської та Чернівецької областей із загальною кількістю населення близько 1 млн. 500 тис. осіб.

Оформлення дозволів на перетин громадянами України державного кордону в рамках місцевого прикордонного руху, здійснюватиметься дипломатичним представництвом та консульськими установами Румунії в Україні.