17.05.2015

12 травня 2015 року Президентом України підписано Указ №264/2015 „Про дипломатичний та службовий паспорти України”, (http://www.president.gov.ua/documents/19436.html), яким, на виконання Національного плану заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, запроваджується оформлення біометричних дипломатичного та службового паспортів.

Зважаючи на європейський досвід реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин, Указом значно звужено та чітко визначено перелік посад у державних органах, перебування на яких дає право на оформлення дипломатичних та службових паспортів у разі виїзду у службове відрядження за кордон.

Нормативно-правовим актом також посилено контроль за використанням таких паспортних документів та впорядковано порядок їх зберігання.

У разі втрати або викрадення паспорта чи його неповернення в установлений строк на зберігання до Міністерства закордонних справ України, паспорт вважається недійсним, про що невідкладно повідомляється Державна прикордонна служба України та Українське бюро Інтерполу.

Крім того, громадяни України – пред’явники біометричних службових паспортів можуть в'їжджати, виїжджати та прямувати транзитом через території держав-членів ЄС без віз, що передбачено Угодою між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз.

Запровадження оформлення МЗС біометричних дипломатичного та службового паспортів також сприятиме подальшому спрощенню візового режиму з іншими провідними державами світу.