17.05.2015

За ініціативи Міністерства інфраструктури на офіційному сайті Укрзалізниці запрацював новий вид сервісу для клієнтів – інтерактивна довідка наявності вільних порожніх вагонів. Завдяки нововведенню клієнт зможе в режимі реального часу бачити ті вільні порожні вагони, які готові подаватися під навантаження, та оперативно отримати інформацію про їх власника, що дозволить ефективно планувати навантажувальні операції.

Інформаційною довідкою клієнти зможуть скористатися завдяки новому підрозділу «Наявність порожніх вагонів» на веб-сайті Укрзалізниці у розділі «Вантажні перевезення». «Новий сервіс зробить механізм забезпечення клієнтів залізничного транспорту України значно прозорішим і зведе до мінімуму можливі корупційні зловживання, наприклад, створення штучного дефіциту вагонів, на цьому етапі співпраці вантажоперевізників та Укрзалізниці», – зауважив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко.

Потенційні клієнти матимуть можливість зробити запит про наявність вагонів за допомогою зручного фільтру: обрати конкретний полігон (станцію, дирекцію, залізницю), тип вагону, приналежність вагону (інвентарний, власний, Укрзалізниці чи під управлінням УТЛЦ) і навіть з-під якого він вантажу. Для зручності довідка включатиме також необхідну інформацію щодо обмежень використання обраних вагонів.

З 15 травня сервіс працює у дослідному режимі та буде вдосконалюватися відповідно до відгуків користувачів. Зауваження та пропозиції щодо роботи сервісу можна залишити за допомогою форми зворотного зв’язку, яка також розміщена у розділі «Наявність порожніх вагонів».