18.05.2015

17 травня на ініціативних зборах обрано представників від громадських організацій до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як зазначив голова ініціативних зборів - заступник Міністра Кабінету Міністрів України Роман Греба, всього було подано 51 заявку від громадських організацій. Відповідні заяви приймалися з 7 по 11 травня цього року. Всі організації були допущенні і  визначилися зі своїми представниками. В цілому було заявлено 19 кандидатів для участі в голосуванні до складу конкурсної комісії, яке проводилося прозоро і публічно.

Так на ініціативних зборах було вибрано 4 кандидатів. Зокрема Романа Верешу, Олега Самуся, Віктора Шлінчака та Олександра Ружицького.

Роман Греба висловив сподівання, що вони гідно представлять громадянське суспільство і оберуть достойних кандидатів до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Загалом, за словами заступник Міністра Кабінету Міністрів,  до складу конкурсної комісії входитимуть 8 кандидатів: 4 від громадських організацій і по одному від Президента України, Верховної Ради, Уряду та Національного агентства з питань державної служби. Саме вони обиратимуть 5 членів Національного агентства з питань запобігання корупції. «Це буде новий орган по запобіганню корупції, який створюватиме методологічні засади, розроблятиме концепції, перевірятиме декларації державних службовців та працюватиме  над створенням єдиного реєстру декларацій», - зазначив Роман Греба.

Він підкреслив, що подати заявки на конкурс з відбору кандидатів на посади членів даного агентства може кожен, хто має вищу освіту і старше 35 років. Членів Нацагентства обиратимуться на 4 роки.