18.05.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 26 засідань, на яких розглянуто 102 питання (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 2 законопроекти за поданням Президента України (р. №№ 2299, 2742) та 16 законопроектів  за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 23 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури Кириленко В.А., 2 Міністри (Аваков А.Б., Жданов І.О.), 3 перших заступників міністрів, 11 заступників міністрів, 3 керівники центральних органів виконавчої влади та 3 їх заступники.

За результатами розгляду поданих Президентом України законопроектів рекомендовано Верховній Раді:

законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» (р. № 2299) прийняти у другому читанні;

законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (р. № 2742) прийняти за основу.

За результатами розгляду 16 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

15 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи: р. № 2642, «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку утворення та ліквідації місцевих державних адміністрацій», оскільки у законопроекті взагалі не визначаються підстави створення/ліквідації місцевих державних адміністрацій. Крім того, в ньому також містяться деякі інші розбіжності з існуючим законодавством (Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування).

З 16 урядових законопроектів 6 представляли доповідачі, визначені Урядом, 4 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства, 1 – розглядався за участю посадових осіб непрофільного міністерства чи відомства, 5 – розглядалися без участі уповноважених посадових осіб міністерства чи відомства (доповідачі: Міністр юстиції – у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (13.05.2015); Міністр соціальної політики – (2 законопроекти), перший заступник Міністра юстиції, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у Комітеті з питань податкової та митної політики (13.05.2015)).