19.05.2015

20 травня о 10:00 Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи презентує Дорожню карту по Україні, укладену за результатами пост-моніторингу виконання рекомендацій Конгресу щодо місцевої та регіональної демократії в Україні.

У заході візьмуть участь:

Керівництво Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,

Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Жан-Клод Фрекон,

доповідач Конгресу з питань місцевої демократії в Україні Марк Кулс,

представники Мінрегіону, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

По завершенні заходу об 11:00 відбудеться прес-конференція учасників. Під час прес-конференції буде забезпечено синхронний переклад на українську, англійську та французьку мови.

Місце проведення: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, 4 поверх (будівля Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства).

Акредитація до 09:00  20 травня за телефонами (044) 590-47-93 або (050) 635-47-15 (СМС) та на електронну пошту press@minregion.gov.ua

Довідка

Моніторингові візити Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи відбувались в 2012 і 2013 р.р., результатом чого стали Рекомендації Конгресу з місцевої та регіональної демократії в Україні прийняті в жовтні 2013р. Подальше вивчення ситуації складалось із серії засідань з обговорення стану виконання вищезазначених рекомендацій. Пост-моніторингові засідання проводились спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) із залученням представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. Перше засідання пост-моніторингової групи відбулось у грудні 2014 р. і було зосереджено на виконанні рекомендації Конгресу в частині  передачі повноважень органам місцевого самоврядування. Друге і третє засідання пост моніторингової групи Конгресу відбулись у березні 2015 р. і були присвячені стану виконання рекомендацій щодо фінансової самостійності місцевих органів влади, посилення субсидіарності і об’єднання громад. Підсумки пост-моніторингової програми були узагальнені у Дорожній карті, яка містить ключові рекомендації для Уряду України, зокрема щодо внесення змін до Конституції України, проведення місцевих виборів та інших питань, які є ключовими для успіху реформи місцевого самоврядування.

Конгрес місцевих та регіональних влад – це інституція Ради Європи, яка відповідає за посилення місцевої та регіональної демократії у 47 країнах – членах. Складається з двох палат – Палати місцевих влад і Палати Регіонів, а також трьох комітетів, та з 636 місцевих представників, які представляють більш ніж 200,000 місцевих та регіональних органів влади. Пріоритетами Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах