19.05.2015

Головна увага була приділена питанню подальшого просування на шляху до запровадження безвізового режиму для громадян України. Д.Аврамопулос наголосив на визнанні значного прогресу, досягнутого Україною у виконанні критеріїв другої фази Плану дій з візової лібералізації, що було відображено в Доповіді Європейської Комісії про стан її виконання від 8 травня ц.р. Він підтвердив готовність Єврокомісії максимально сприяти завершенню нашою державою тих завдань, які ще залишаються, щоб досягти бажаної мети - скасування віз для українських громадян. Комісар також відзначив у цьому зв’язку намір ЄК підготувати наступну доповідь щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації до кінця 2015 року.

Павло Клімкін, у свою чергу, поінформував про конкретні кроки, які українська сторона вже здійснила та планує вжити для максимально оперативного та ефективного виконання рекомендації, висловлених у згаданій Доповіді Єврокомісії.

Окрему увагу сторони приділили підготовці до Ризького саміту «Східного партнерства» 21-22 травня 2015 року. З українського боку було наголошено на важливості відображення в його підсумковій декларації чіткого сигналу щодо часових рамок запровадження безвізового режиму для українських громадян.

Сторони підтримали подальший розвиток спільного прикордонного та митного контролю між Україною та сусідніми країнами Євросоюзу, використовуючи повною мірою потенціал змін, внесених до Кодексу Шенгенських кордонів у 2013 році.

Було обговорено також взаємодію в контексті запланованого з 23 червня ц.р. початку дії Візової інформаційної системи ЄС в Україні. Наголошено, що цей крок жодним чином не має негативно позначитися на швидкості та ефективності оформлення Шенгенських віз українським громадянам і повинен сприяти збільшенню кількості довгострокових багаторазових віз, що видаються консульськими установами держав-членів в Україні. Співрозмовники позитивно оцінили виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, хід імплементації якої обговорювався під час засідання Спільного візового Комітету Україна - ЄС 23 квітня.

Окрема увага була приділена важливості дотримання політики ЄЄ щодо визнання незаконної анексії Криму та Севастополя Росією та продовженню у цьому контексті невизнання державами-членами російських паспортів, які видаються мешканцям Криму.

В рамках зустрічі Міністр підтвердив запрошення Комісару відвідати Україну з візитом ближчим часом.