20.05.2015

Про це йшлося на зустрічі Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України Геннадія Зубка з директором секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем.

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіоном погоджено Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, який має бути затверджений Урядом.

«Енергетичне Співтовариство розглянуло цей проект і підтримало його повністю», - повідомив Янез Копач і звернувся з проханням пришвидшити затвердження цього документу Урядом України.

Янез Копач запевнив, що Енергетичне Співтовариство підтримує кроки Уряду України у підготовці та розробці законодавства у сфері енергоефективності.

Водночас, він зазначив, що Енергетичне Співтовариство висловило ряд зауважень і пропозицій щодо підготовленого законопроекту «Про енергетичну ефективність будівель» у зв’язку з невідповідністю його норм положенням Директиви ЄС «Щодо енергетичної ефективності будівель».

Геннадій Зубко вніс пропозицію погодити текст законопроекту з вимогам відповідних Директив під час підготовки цього законопроекту до другого читання  в парламенті.

Зокрема сторони погодились, що вимога про обов’язковість надання сертифікату енергоефективності будівель, які передаються у власність або оренду власникам може бути відтермінована в законі на певний період.

«В Україні потрібно створити цивілізований ринок з прозорими умовами надання такої послуги і лише потім запроваджувати обов’язковість її надання», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що Уряд може внести цей законопроект на розгляд парламенту вже на нинішній сесії.

Учасники зустрічі також обговорили питання підготовки проекту Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів», яким зокрема пропонується запровадити енергетичне маркування та стандартизацію, енергетичний аудит та менеджмент.

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ на чолі з Геннадієм Зубком розробило механізм державної підтримки енергоефективних заходів у 2015 році. Так, на початку квітня була прийнята постанова КМУ про компенсації витрат українців з енергоефективності, зокрема придбанню «негазових» котлів, утепленню індивідуальних будинків та багатоповерхівок. Відтепер українці можуть звертатися за компенсацією та кредитами на енергоефективні заходи до трьох банків. Урядом передбачено 343млн. грн. на цю програму. Очікується, що додатково на цю програму буде залучено 1,23 млрд. грн. приватних інвестицій, а загальний обсяг інвестицій на заходи енергоефективності складатиме 1,5млрд. грн.