20.05.2015

Представники німецького товариства GIZ розглядають можливість покращити умови проживання переселенців у модульних містечках. Про це стало відомо під час зустрічі радника голови Дніпропетровської ОДА Віталія Литвина з делегацією GIZ на чолі з директором проекту Матіосом Брандтом.

Протягом тижня представники GIZ планують відвідати всі модульні містечка Дніпропетровщини та ознайомитися з їх технічним станом, виявити недоліки, які потребують покращення. Спільно з представниками обласної та місцевої влади буде складено перелік необхідних матеріалів та кошторис. Після цього німецька сторона розгляне можливість фінансування цих робіт.

«Мова йде про поліпшення умов експлуатації модульних містечок. Напередодні літа, безумовно, потрібно подумати про захист від сонця. При цьому потрібно враховувати, що мова йде про тимчасові об'єкти, які рано чи пізно буде демонтовано. Сонцезахист  також повинен буде піддаватися демонтажу. Наприклад, це можуть бути навіси з тканини над дитячими майданчиками та самими модулями», - зазначив інженер-консультант Фрітц Хьонерлайн.

Віталій Литвин подякував німецьким партнерами за співпрацю у розселенні переселенців, проте наголосив на необхідності вирішення проблеми довгострокового житла для них.

«Модульні містечка – це  необхідність в тих умовах, в яких ми опинилися. Проте ми розуміємо, що вже зараз нам потрібно думати про довгострокове вирішення проблеми. Ми напрацювали низку проектів у цій сфері та розраховуємо на залучення GIZ до їх реалізації. У нас в області проведено інвентаризацію об'єктів, які після реконструкції могли б розглядатися для більш довготривалого та комфортного проживання внутрішньо переміщених осіб», - наголосив Віталій Литвин.