20.05.2015

Для проведення медичної реабілітації створено 2 реабілітаційних відділення у Львівському та Ірпінському військово-медичних клінічних центрах. Проводяться перемовини з логістичними структурами НАТО щодо допомоги в обладнанні цих відділень сучасним реабілітаційним устаткуванням. Крім того, реабілітаційні заходи проводяться у військових санаторіях «Трускавецький» та «Пуща-Водиця», створено Центр реабілітації на базі Центрального військового клінічного санаторію «Хмільник».

Активну підтримку в лікуванні українських військовослужбовців надають країни-партнери. На даний час допомогу в лікуванні українських військовослужбовців запропонували 11 держав-членів НАТО, а також Ізраїль. Опрацьовується питання про направлення на лікування поранених військовослужбовців Збройних Сил України до Чехії, Угорщини, Естонії, Словенії, Великобританії, Франції, Болгарії, Литви та інших держав.

«На сьогоднішній день за кордоном проходять лікування 40 українських військовослужбовців. Всього реабілітацію за кордоном пройшли 108 військових», - повідомив сьогодні на брифінгу заступник Міністра оборони - керівник апарату Петро Мехед.

На даний час у Збройних Силах України проводяться заходи з формування повноцінної психологічної служби, яка займатиметься психологічною підготовкою та реабілітацією військовослужбовців, задіяних у проведенні Антитерористичної операції. Для формування служби залучаються офіцери-психологи та офіцери по роботі з особовим складом, які вже набули відповідний досвід цієї роботи в АТО, а також працівники Збройних Сил України з відповідною освітою, у тому числі цивільні психологи-волонтери.

Здійснюються організаційні заходи щодо проведення заходів психологічної реабілітації на державному рівні. Відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я України, 29 шпиталів ветеранів Великої Вітчизняної війни визначені центрами для проведення психологічної реабілітації військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО.

На сьогоднішній день психологічну реабілітацію в цих закладах проходять близько 1800 військовослужбовців.