20.05.2015

Підрозділи Держприкордонслужби продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями. Обстановка в зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою.

Як вже повідомлялося, вчора, 18 травня, прикордонники виявили та вступили в бій з диверсійно-розвідувальною групою поблизу н.п. Троїцьке (Донецька обл.). Через деякий час на допомогу прикордонному наряду прибув резерв підрозділу та військовослужбовці Збройних Сил України. Завдяки злагодженим діям українських військових плани щодо здійснення диверсії було зірвано, а група російських найманців змушена була відступити.

Російські найманці продовжували використовувати безпілотні літальні апарати для здійснення повітряної розвідки. Загалом протягом доби в межах Луганської та Донецької областей зафіксовано політ 9 БПЛА.

У контрольному пункті «Георгіївка» прикордонний наряд у чотирьох громадян України, жителів Донецька, виявив підроблені перепустки. Даних осіб передано співробітникам МВС  в Донецькій області для з’ясування всіх обставин. А на одному з контрольних постів у Луганській області під час перевірки документів у пасажирів автобуса виявили громадянина Туркменістану з частковою підробкою паспортного документу. Чоловік власноруч змінив дату, оскільки в нього закінчився термін перебування на території України. Затриманого передали співробітникам міліції.

Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього прикордонними нарядами спільно з представниками СБУ та фіскальної служби було затримано 7 транспортних засобів, які намагалися об’їхати контрольні пости, що були на їх шляху. Автомобілі перевозили понад 9 тонн продуктів харчування та слабоалкогольні напої. Належних документів на вантажі не було. Дані транспортні засоби передані представникам фіскальної служби для прийняття правового рішення.

На залізничній станції Кривий Торець під час огляду вантажного поїзда в 2 вагонах, у яких перевозилась стружка чорного металу, було виявлено приховані мішки з вугіллям. По даному факту поінформовано представників фіскальної служби, МВС та СБУ. Наразі триває перевірка.

Через контрольний пост «Новоайдар» прослідувало 6 вантажних автомобілів з гуманітарним вантажем. Транспортні засоби перевозили продукти харчування та засоби гігієни загальною вагою 42 тонни від Товариства Червоного Хреста в Україні жителям Луганської області.