21.05.2015

У Будинку Уряду представлено членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, яких було обрано 17 травня на ініціативних зборах. Заступник Міністра Кабінету Міністрів України Роман Греба провів спільний брифінг з членами конкурсної комісії Романом Верешою та Віктором Шлінчаком.

«Першу місію, яку я бачу в цій комісії – це місія, направлена на прозорість всіх процедур, які будуть відбуватися, - зазначив Віктор Шлінчак. -Ми хочемо, щоб всі демократичні процедури, затверджені законодавством, були максимально точно і правильно дотримані».

Він також висловив переконання, що журналісти матимуть повну інформацію щодо перебігу конкурсу. При цьому він наголосив на розбіжності функцій Національного антикорупційного бюро, яке виявлятиме факти корупційних дій, та Національного агентства з питань запобігання корупції, яке запобігатиме виникненню передумов для вчинення таких корупційних дій.

«Вперше в нашій державі створюється превентивний орган щодо запобігання корупції, - зазначив Роман Вереша, додавши, що всі попередні законодавчі ініціативи були спрямовані на реагування на вже вчинені корупційні дії. - Робота органу буде спрямована на виявлення умов та причин, які можуть сприяти вчиненню корупційного правопорушення. І залучення представників громадських організаційбуде сприяти і прозорості і максимальній ефективності роботи даного органу».

Як зазначив  заступник Міністра Кабінету Міністрів України Роман Греба, всього було подано 51 заявку від громадських організацій. До участі в голосуванні до складу конкурсної комісіїбуло заявлено 19 кандидатів. На ініціативних зборах обрано 4 кандидатів від громадських організацій: Романа Верешу, Олега Самуся, Віктора Шлінчака та Олександра Ружицького.

Загалом  до складу конкурсної комісії входитимуть 8 кандидатів: 4 від громадських організацій і по одному від Президента України, Верховної Ради, Уряду та Національного агентства з питань державної служби.

«Ми чекаємо кандидатів від Президента України,  Верховної Ради України, після чого ці кандидатури будуть невідкладно подані Прем‘єр-міністру України, який винесе їх на затвердження Кабінету Міністрів України. Потім ми вже перейдемо безпосередньо до обрання членівНаціонального агентства з питань запобігання корупції», -зазначив Роман Греба.