21.05.2015

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що бізнес-омбудсмен буде захищати інтереси українського бізнесу: «Він буде отримувати скарги від підприємців на роботу органів державної влади і буде мати вплив безпосередньо на Кабінет Міністрів і всі органи державної влади з тією метою, щоб захистити підприємця, зняти додаткові бюрократичні обмеження, які є сьогодні в країні, та щоб до України приходив інвестор, незважаючи на складні часи».

Про це Арсеній Яценюк наголосив під час засідання Уряду України в середу, 20 травня, під час якого був присутній бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета.

Глава Уряду також повідомив, що сьогодні під час підготовки порядку денного нинішнього засідання Кабінету Міністрів він побачив проект рішення про надання дозволу на позапланові перевірки суб'єктів містобудування: «Начебто сказали, що треба перевіряти виключно складні об'єкти – «Енергоатом», теплоелектростанції, великі військові об’єкти. А що наші чиновники хочуть перевіряти? Реконструкцію входу закладу громадського харчування з добудовою, будівництво свиноферми. Це аби хабарі брати».

«І після цього ми говоримо про покращення бізнес-клімату в країні?» - додав він.

Арсеній Яценюк наголосив, що розбереться, як цей проект рішення потрапив до порядку денного засідання Кабінету Міністрів і «хто хоче дати можливість заробити державній архітектурно-будівельній інспекції на хабарах по реконструкції об'єктів громадського харчування».

Глава Уряду підкреслив, що робота новопризначеного бізнес-омбудсмена дозволить не допустити таких ситуацій.

Він також нагадав, що торік Україна, незважаючи на війну, піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку на 16 позицій: «Сподіваюся, що після призначення бізнес-омбудсмена, і після того, коли наш омбудсмен почне працювати, ми покращимо наш рейтинг «DoingbusinessinUkraine» ще більше, ніж у минулому році».