21.05.2015

Дії посадовців лісової галузі, які саботують виконання замовлень деревини для потреб АТО, можна розцінювати як державну зраду. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на розширеній нараді з працівниками галузі на території ДП «Тетерівське лісове господарство» на Київщині.

Він повідомив, що загальна потреба фронту в лісових матеріалах складає близько 100 тис. кубометрів. Наразі фактично задокументовано замовлень на 48 тис. кубометрів, з них 22 тис. кубів вже поставлено до зони АТО. З обсягів заготування та відправлення деревини лідирують лісгоспи Волинської області, серед аутсайдерів — Закарпатська. «На жаль, я вимушений сказати, що не всі регіони нормально працюють. В дані часи, коли вмирають наші бійці, невиконання цієї роботи — саботаж, який може бути трактований, у тому числі, як державна зрада», — заявив Олексій Павленко.

Деревина, заготовлена державними лісгоспами, прямує безпосередньо до зони АТО. Вона необхідна для будування фортифікаційних укріплень, опорних пунктів, бліндажів. Крім того, деревину відправляють на відновлення населених пунктів, які були зруйновані та пошкоджені в результаті активних бойових дій. Наприклад, лісові матеріали вже відвантажили для Маріуполя, Краматорська, станції «Попасній».

Олексій Павленко доручив новому керівнику Державного агентства лісових ресурсів Олександру Ковальчуку розробити чітку програму поставок деревини до зони АТО, а також проаналізувати якість та своєчасність виконання цього завдання з боку керівників обласних управлінь. «Я буду прислуховуватись до порад нового керівництва та ініціювати відповідні кадрові зміни. По кожній області, по кожному напряму, де є невиконання замовлень, зробити детальний аналіз. Сьогодні це стратегічне завдання», — підкреслив Міністр.