23.05.2015

21 травня в приміщенні Мінінфраструктури України відбулась зустріч Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського і Голови представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбіньскі. Сторони детально обговорили пріоритетні напрямки роботи Міністерства з розвитку транспортної системи України, проаналізувавши результати роботи транспортного відомства за останні півроку.

У ході зустрічі Міністр проінформував європейських колег про децентралізацію Укравтодору, розповів про бачення відомства щодо пріоритетності ремонту українських доріг в існуючих умовах, а також контролю якості виконання робіт міжнародними сюрвейєрами. Окремо Андрій Пивоварський зупинився на реалізації проекту концесійної дороги Львів-Краковець. Також на порядок денний зустрічі були винесені питання технічного дефолту Укрзалізниці та подальшої долі підприємства, перехід на систему електронних державних закупівель, реконструкції та фінансування інфраструктурних об’єктів Донбасу.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні високо оцінив досягнення команди відомства, привітав Андрія Пивоварського з помітними змінами в галузі та висловив декілька пропозицій щодо пришвидшення реалізації реформ.

Особливу увагу сторони приділили обговоренню проблеми безпеки перевезень. Міністр поділився нещодавніми результатами внутрішнього дослідження Міністерства про причини аварій за участі громадського транспорту на українських автошляхах, відмітивши, що за останні 5 років 73% резонансних ДТП сталися з вини водіїв, стаж роботи яких більше 10 років.

Андрій Пивоварський зазначив, що питання безпеки комерційних автомобільних перевезень в Україні знаходиться в постійному фокусі Міністерства інфраструктури. І наразі фахівці відомства активно працюють над вивченням та використанням передового європейського досвіду у цій сфері, залучають експертів країн ЄС в рамках відповідного проекту технічної допомоги ЄС Twinning для швидкої та ефективної імплементації основних норм європейського законодавства. Також нещодавно було оголошено про створення Державної служби з безпеки на транспорті, яка реалізовуватиме державну політику у сфері безпеки на автотранспорті загального користування, міському електротранспорті, залізничному, морському і річковому.

Наприкінці зустрічі Українська сторона підкреслила важливість включення українських внутрішніх водних шляхів до Транс-Європейської транспортної мережі (TEN-T) у контексті пріоритетності розвитку в Україні судноплавства внутрішніми водними шляхами та їх відкриття для суден під прапорами третіх країн.

Філіп Бургель-Верне, експерт з питань транспорту Групи підтримки України, відзначив також активну позицію Міністерства щодо прискорення підписання Угоди про відкрите небо з ЄС та наголосив, що Європейський Союз підтримує українську ініціативу в цьому питанні та всіляко сприяє врегулюванню іспано-британського питання на своєму рівні.

У складі іноземної делегації до відомства завітали Посол ЄС в Україні та Голова Представництва ЄС Ян Томбіньскі, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Енергетика, Транспорт, Навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон, експерт з питань транспорту Групи підтримки України Філіп Бургель-Верне та координатор сектору «Транспорт» Представництва ЄС в Україні Теодора Андрєєва.

Зі сторони Міністерства інфраструктури на зустрічі були присутні Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер, директор департаменту міжнародного співробітництва Мінінфраструктури Майя Кошман та заступник директора –  начальник відділу європейської інтеграції та  міжнародних організацій департаменту міжнародного співробітництва Мінінфраструктури Олена Проскура.