23.05.2015

Сьогодні, 22 травня, у МВС України відбулася зустріч очільника відомства Арсена Авакова з представниками Комітету ПАРЕ з питань дотримання обов’язків та зобов’язань державами-членами Ради Європи (Моніторинговий комітет). Сторони обговорювали питання впровадження реформування правоохоронних органів в Україні та співробітництво міністерства внутрішніх справ з Радою Європи.

Арсен Аваков поінформував членів делегації ПАРЕ про успіхи у реформуванні правоохоронного відомства. Він також наголосив на тому, що вчора у Верховній раді України у першому читанні було прийнято три законопроекти.

«У нас дуже не проста ситуація в країні. Йде війна. Нам необхідно проводити зміни так, щоб не порушити баланс. Вчора під час засідання Верховної ради України депутати у першому читанні прийняли три дуже важливих проекти законів для Реформування органів внутрішніх справ. Це проекти Закону України «Про національну поліцію», «Про органи внутрішніх справ» та «Про зміну системи правил дорожнього руху». Міністерство внутрішніх справ буде поступово змінюватися на правоохоронне відомство Європейського зразка», - зазначив Арсен Аваков.

Представники ПАРЕ зазначили, що зі всіх реформ, які проводяться в Україні - реформа поліції є важливою, тому що поліція, не дивлячись ні на що, повинна залишатися взірцем державного стражу.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили події на Сході України, участь правоохоронців у проведенні Антитерористичної операції та заходи, що вживаються для забезпечення охорони громадського порядку для безпеки громадян на території наближеної до лінії зіткнення з бойовиками.