23.05.2015

Працівники землевпорядної служби в Одеській області удосконалили  параметри землеохоронної програми регіону в частині заходів щодо збереження Тилігульського лиману від забруднення та засмічення

Для уточнення кошторису на 2015 рік щодо виконання природоохоронних заходів фахівці Головного управління Держгеокадастру в Одеській області підготували проект рішення про внесення змін до Регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони земель на 2013–2015 роки.

«Реалізація цього напряму програми сприятиме захисту цінного водного об’єкта та визначить режим обмеженої господарської діяльності на його території», – відзначив керівник землевпорядної служби Одеської області Андрій Волкодав.

Передбачається, що найближчим часом буде розроблено документацію із землеустрою щодо встановлення водоохоронної зони та прибережної захисної смуги вздовж лиману на території Комінтернівського району Одеської області, що сягає близько 50 кілометрів.

Довідково

Створення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон уздовж річок, морів, водосховищ з метою охорони поверхневих вод від забруднення та засмічення, вичерпання, знищення рослин і тварин, збереження їх водності регулюється Водним та Земельним кодексами України. Ці заходи спрямовані на покращення екології та чистоти довкілля.

Тилігульський лиман знаходиться на межі Миколаївської та Одеської областей і вважається одним з найчистіших лиманів Північно-Західного Причорномор’я. Його загальна площа становить понад 27 тис. гектарів,  максимальна глибина – 21 метр, прозорість води – до 7 метрів. Це найглибший і найпрозоріший лиман Одеського регіону.

На пересипі лиману та прилеглій акваторії створено орнітологічний заказник місцевого значення «Тилігульський пересип», в середній частині лиману – орнітологічний заказник загальнодержавного значення «Коса Стрілка».