23.05.2015

Одним із найважливіших напрямків інтенсифікації сільського господарства є забезпечення стабільних валових зборів зернових культур на рівні 80-100 млн. тонн. Забезпечення продовольчої безпеки держави та зміцнення її експортного потенціалу переважно залежить від збалансованої хімізації галузі рослинництва, науково-обгрунтованої системи удобрень та використанням пестицидів для боротьби з хворобами та шкідниками рослин. Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський під час вступного слова на Всеукраїнській конференції «Захист та живлення рослин – 2015».

«Наразі можу з впевненістю сказати, що в Україні мінеральне живлення перебуває на одному рівні за важливістю з якістю насіння та селекцією. Це основа високого врожаю», - додає Ярослав Краснопольський.

За його словами, в Україні останні роки домінувала незбалансована дефіцитна система землеробства. Як наслідок, ґрунти втратили значну частину гумусу і поживних речовин. Важливим завданням учасників ринку мінеральних добрив є зміщення використання добрив у бік комплексних у співвідношенні NPK 1:0,7:0,8 і застосування мезо- та мікроелементів. «Для аграріїв важливим є забезпечення потреб найбільш рентабельними формами азотних добрив. Також технічним оснащенням для їхнього ефективного застосування та створення передумов для збалансованого розвитку аграрного сектору».

В кінці свого виступу, Перший заступник Міністра подякував організаторам конференції за надану можливість постачальникам та виробникам мінеральних добрив дізнатись про потреби та побажання аграріїв.