23.05.2015

Міністерство аграрної політики та продовольства України працює з американськими бізнес- та державними структурами для розширення можливостей розвитку малих і середніх фермерських господарств в Україні.

Про це зазначила в середу, 20 травня, в коментарі Укрінформу заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, яка перебуває з візитом у США.

«Ми очікуємо побудову якісних інструментів між OPIC (Корпорацією приватних закордонних інвестицій США – Ред.) та американськими компаніями, представленими в Україні в якості інвесторів, щоб за допомогою цього у нас була можливість фінансувати наш малий та середній фермерський бізнес», - розповіла заступник Міністра про один із аспектів візиту до Вашингтона.

Корпорація OPIC сприяє американським компаніям при виході на ринки країн, що розвиваються. Здебільшого, це відбувається за рахунок кредитів і гарантій, страхування від політичних ризиків та підтримки фондів приватних інвестицій (фонди прямих інвестицій).

За словами Владислави Рутицької, наявність таких інструментів підвищить інвестиційний клімат України, але головне, дасть можливість залучення якісного фінансування до оборотного капіталу від українських малих та середніх фермерських господарств.

Крім того, заступник Міністра зауважила, що у співпраці з США для України сьогодні також дуже важливим є продовження підтримки американських інвесторів через ЕКСІМ банк.

Обговорюючи загальну програму зустрічей у Вашингтоні, Владислава Рутицька зауважила, що візит є насиченим. Він пов'язаний, у тому числі, зі зміною системи агрострахування в Україні, що робиться разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) за підтримки уряду Канади. Паралельно опрацьовуються спільні проекти зі Світовим банком, які стосуються українського законодавства, а також програм зрошення. Заплановані також зустрічі з місцевим бізнесом та в Міністерстві сільського господарства США.