23.05.2015

Волинські землевпорядники роблять внесок в енергонезалежність України, створюючи умови для підприємців, які планують інвестувати у вирощування енергетичних культур, таких як міскантус, сорго, енергетична верба. «Аби створити потенційним інвесторам усі умови для роботи, в області здійснено моніторинг непридатних для ведення сільського господарства земель, які однак придатні для вирощування енергетичних культур. Скажімо, енергетична верба абсолютно невибаглива до ґрунтових умов і нею можна засаджувати землі, на яких інші культури вирощувати не дозволено», – розповідає керівник землевпорядної служби області Світлана Богута.

Вона нагадує, що нині в європейських країнах 8% відновлюваної  енергетики припадає на біоенергетику – виробництво електроенергії з біомаси, тобто відходів деревини, соломи, лушпиння, енергетичної лози, міскантусу.

Натепер у Волинській області визначено 15,9 тис. га земель, які можуть використовуватися для вирощування енергетичних культур і які будуть запропоновані інвесторам.

«Біля кожного села можна знайти землі, непридатні для традиційного обробітку, але які можуть з подвійною користю використовуватися у біопаливних проектах. Частина мешканців отримає додатковий заробіток і водночас місцевість отримає додаткову енергію завдяки відновлюваним джерелам сировини», – акцентувала Світлана Богута.

В області під енергетичні культури вже відведено 7,5 тис. га, 1,5 тис. га з яких нині дають урожай

На Волині працює перша  в Україні розширена обласна комісія з інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення у межах і за межами населених пунктів. Комісія, до якої входять фахівці землевпорядної служби області, має на меті створити цілісну картину земель краю та ефективності їх використання. Головним виконавцем робіт з інвентаризації земель визначено Головне управління Держгеокадастру в області.