24.05.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 27 засідань, на яких розглянуто 87 питань (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» (р.№ 0919), 1 законопроект за поданням Президента України (р. № 2743) та 10 законопроектів за поданням Кабінету Міністрів (р. №№ 2568, 2818, 2561, 2822, 2567, 2562, 2862, 2657, 2775, 2532).

У засіданнях комітетів взяли участь 20 уповноважених посадових осіб центральних органів виконавчої влади, зокрема: 2 перших заступники міністрів, 13 заступників міністрів, 3 керівники центральних органів виконавчої влади та 2 їх перші заступники.

За результатом розгляду поданих Президентом України пропозицій до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» (р. № 0919) вирішено погодитися з ними і рекомендувати Верховній Раді прийняти Закон у новій редакції.

Поданий Президентом України законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (р. № 2743) вирішено рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу.

За результатами розгляду 10 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

7 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

3 – рекомендувати Верховній Раді повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи:

р. № 2568, «Про внесення змін до статті 29 Бюджетного кодексу України (щодо плати за сервісні послуги, що надаються Міністерством внутрішніх справ)» з метою «приведення його положень у відповідність до положень Угоди про Коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді України восьмого скликання та Бюджетного кодексу України»  (Комітет з питань бюджету);

р. № 2567, «Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України» (доопрацьований), оскільки «законопроект містить корупційні складові, зокрема щодо непрозорого способу формування плати за надання адміністративних послуг» (Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності);

р. № 2562, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» (доопрацьований), оскільки «окремі положення законопроекту суперечать Конституції України, зокрема, затримання порушника на 24 години, а не на 3 години, що визначено у рішенні Конституційного Суду» (Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності).

З 10 урядових законопроектів 7 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства, 3 розглядалися без участі уповноважених посадових осіб міністерства чи відомства (доповідачі: Міністр внутрішніх справ – у Комітеті з питань бюджету (20.05.2015); Міністр економічного розвитку і торгівлі – у Комітеті з питань бюджету (20.05.2015); Міністр соціальної політики - у Комітеті у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю (20.05.2015 )).

Низка комітетів Верховної Ради провела комітетські слухання, зокрема:

У Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбулися 2 комітетські слухання на теми: «Питання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь»; «Проблеми малих міст при проведенні реформи місцевого самоврядування та бюджетної децентралізації»;

Комітет з питань науки і освіти провів слухання на тему: «Про підготовку проекту нової редакції Закону України «Про освіту»: концептуальні засади»;

В Комітеті у закордонних справах відбулися слухання на тему: «Механізми контролю для забезпечення прозорості та ефективності використання міжнародної допомоги».

Крім того, Комітет з питань культури і духовності провів виїзне засідання з метою контролю за збереженням археологічних знахідок на місці поточної реконструкції Поштової площі у м. Києві.