24.05.2015

У рамках робочої поїздки до Чернігівської області Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський перевірив стан виконання ремонтних робіт дороги М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі. Також Міністр ознайомився з технологіями, які використовуються в регіоні для відновлення дорожнього полотна.

Загалом в Україні від початку 2015 року в ході поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування дорожники ліквідували 2,2 млн. м2 «ямковості». Начальник Служби автомобільних доріг у Чернігівській області Євген Зражевець повідомив, що ремонтні роботи на дорогах Чернігівщини планують закінчити у червні. Євген Зражевець також зазначив, що з початку процесу децентралізації Укравтодору надходження до місцевого бюджету збільшилися на 30%, що значно прискорило хід ремонтних робіт. У відповідь на це Міністр наголосив, що головне, не швидкість, а якість їх виконання.

Дорожники наочно показали Міністру різні види технологій, які застосовуються для усунення дефектів дорожнього покриття. Якісною альтернативою звичного українцям ямковому ремонту є нова для нашої держави технологія «гарячий ремікс». Вона дозволяє змінити одразу всю поверхню смуги шириною до 5 метрів та забезпечити результат з гарантією до 10 років. Крім того, рух транспорту по такій дорозі можна буде відновити уже через дві години після проведення робіт. Застосування такої технології обійдеться приблизно у два рази дешевше, ніж ямковий ремонт на 1 м2.

Ще одним модернізованим варіантом ямкового ремонту є струменевий метод. Він якісніший і використовується для незначних, проте масових дефектів дорожнього покриття. На жаль, зовсім відмовитися від традиційного ямкового ремонту Україна поки що не може через нестачу сучасної техніки та значне пошкодження дорожнього полотна. Тому наразі ремонтні роботи використовуються з застосуванням як традиційних, так і нових технологій.

«Якщо щорічно 25 – 30 мрлд. грн. ми будемо направляти на дорожнє господарство, то за 5-7 років ми матимемо нормальні якісні дороги. Наразі ми ведемо активні переговори з різними міжнародними організаціями, які готові виділяти кредитні кошти на дороги. Однак ефективність їх використання залежить від пропрацьованого плану виконання робіт на декілька років вперед. В Україні, на жаль, немає і ніколи не було такого інвестиційного горизонту, тоді як в Європі він становить 5-7 років. Щоб змінити ситуацію нам потрібно внести низку змін до законодавчої бази і Міністерство зараз активно над цим працює», - повідомив Міністр представникам ЗМІ.