24.05.2015

Підрозділи Держприкордонслужби продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями. Обстановка в зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою.

Учора російські найманці двічі здійснювали обстріл блокпосту «Золоте», на якому несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Вони використовували міномети, АГС та стрілецьку зброю. Українські військові відкривали вогонь у відповідь та змусили ворога відступити. Ніхто з військовослужбовців не постраждав.

Незаконні збройні формування продовжували використовувати безпілотні літальні апарати для здійснення повітряної розвідки. Загалом протягом доби в межах Луганської та Донецької областей зафіксовано політ 23 БПЛА. Також 2 безпілотники виявили прикордонники Херсонського та Бердянського загонів. Ще один літальний апарат прикордонники зафіксували на кордоні з Росією в межах Сумської області. Він незаконно перетнув кордон на напрямку російського населеного пункту Гордіївка та українського Володимирівка.

У контрольному пункті в'їзду/виїзду «Георгіївка» у двох громадян України прикордонники виявили підроблені перепустку. Затриманих мешканців Донецька передали співробітникам  МВС.

Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього було затримано 27 транспортних засобів, які перевозили продукти харчування, м`ясопрордукти, напої, товари народного вжитку вартістю близько 1,1 мільйона гривень. Належних документів на вантаж не було, при цьому автівки намагалися об’їхати контрольні пункти, що були на їх шляху. Дані транспортні засоби передані представникам фіскальної служби для прийняття правового рішення.