24.05.2015

Міністр юстиції Павло Петренко, виступаючи з трибуни Верховної Ради, закликав парламентарів підтримати розроблені Мін’юстом та представниками коаліції законопроекти, які покликані передати реєстраційні функції на місця.

«Я звертаюся до Голови Парламенту, до фракцій коаліції й опозиції підтримати розроблені законопроекти та забезпечити реальну децентралізацію і передачу повноважень місцевим органам влади. Підтримати ці законопроекти мають усі депутати, адже запропоновані в цих документах новели стосуються всіх без виключення українців», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, громадяни зможуть відчути ефект від запропонованих законами змін вже через кілька місяців після їх прийняття Верховною Радою.

«Прийнявши ці закони в червні, вже восени побачити реальні результати запропонованих змін зможе кожен українець, який прийде і отримає сервіс без черг, без бюрократії і без хабарів», - наголосив Міністр юстиції.

Зазначені документи забезпечують передачу повноважень щодо реєстрації нерухомості і бізнесу разом з відповідним фінансуванням безпосередньо місцевим органам влади. В свою чергу місцева влада є найближчою до місцевої громади, тому й найбільше зацікавлена в наданні якісного сервісу.

«Міністерство юстиції за часів колишньої влади займалося лише тим, що набирало на себе нові й нові повноваження. Ми вперше в історії готові відмовитися від цих повноважень і передати їх місцевим органам влади разом з бюджетними надходженнями від оплати за надання послуг. По всій Україні ця сума перевищує 500 млн. грн.», - повідомив Павло Петренко.

Крім того, розроблені законопроекти забезпечують демонополізацію у сфері надання адміністративних сервісів та дають змогу залучити до цієї діяльності українських нотаріусів та акредитовані банки.

«Водночас ми запроваджуємо принцип екстериторіальності. Зареєструвати компанію, внести зміни до її статуту чи змінити інші дані можна буде в будь-якому місті України. Цей принцип дає можливість прибрати дискомфорт і незручності, які створюються чергами і бюрократією», - додав очільник Мін’юсту.

Разом з тим планується якнайширше запровадження електронних сервісів у сфері надання адмінпослуг, щоб громадяни та бізнес могли здійснити усі необхідні операції, не виходячи з дому чи офісу.

«Ми пропонуємо перевести практично всі реєстраційні дії в режим он-лайн. Йдеться про реєстрацію компанії , внесення змін про місцезнаходження компанії, про зміни керівництва компанії. Україна до цього готова», - резюмував Павло Петренко.