25.05.2015

Відкриваючи Форум енергоефективного партнерства, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко сказав, що немає іншої альтернативи, ніж провести термомодернизацію.

«Зараз не потрібно применшувати роль енергоефективних заходів і потрібно прибрати в сторону політику. Потрібно зосередитись і зрозуміти, які кроки  зробити разом місцевому самоврядуванню і Уряду в цьому напрямку», - зазначив він.

«В свій час Прем'єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр, відповідаючи на запитання, як такій маленькій державі вдалося здолати військову агресію, відповіла: «У нас була секретна зброя - відсутність альтернативи». У нас в Україні зараз немає іншої альтернативи, ніж провести модернізацію та енергоефективні заходи», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністра України нагадав, що вже запущено цільову програму по енергоефективності, яка передбачає 340 млн. грн. на виплати компенсацій по придбанню «негазових» котлів, утеплення будинків, заміну вікон. 14 ОСББ вже звернулися за такими компенсаціями.

«Другий напрямок роботи - це розробка моделі фонду енергоефективності, в який можна буде залучати кошти і надавати їх на проведення термомодернізації», - зауважив Геннадій Зубко.

За його словами, не менш важливим в проведенні енергоефективних заходів є прийняття закону про співвласників багатоквартирних будинків, які відтепер самостійно можуть приймати рішення, залучати кошти, проводити такі заходи.

«Важливо також, щоб і місцеве самоврядування долучилося до проведення таких заходів, і міжнародні фінансові організації», - підкреслив Віце-прем'єр-міністра України.