25.05.2015

22 травня відбулася зустріч заступника керівника Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян, які переміщаються з районів АТО Михайла Маюрова з представниками Посольства США.

У ході засідання учасники обговорили основні питання, що стосуються організації та здійснення переміщення людей з небезпечних районів Сходу, їх реєстрації на новому місці проживання, оформлення та отримання соціальних виплат, доставки гуманітарної допомоги.

“У кожній області створені та функціонують регіональні штаби, до складу яких входять представники центральних органів влади. Якщо людина звертається за допомогою до цих штабів, вона одразу може зареєструватися, оформити заяву для відновлення втрачених документів та отримання соціальних виплат, стати на облік щодо пошуку роботи. Також рятувальники нашої Служби здійснюють транспортування переселенців до місць тимчасового проживання, а психологи ДСНС допомагають адаптуватися на новому місці проживання”, - зазначив заступник керівника Міжвідомчого координаційного штабу Михайло Маюров.

У свою чергу керівник управління Держдепартаменту з питань населення, еміграції та біженців Посольства США Саймон Геншо зауважив, що Уряд України проводить надзвичайно важливу роботу задля того, аби гарантувати всі необхідні умови для проживання переселенців у інших регіонах. “Ми цінуємо роботу Уряду країни і нашу мету вбачаємо саме в подальшому налагодженні взаємодії між Україною та міжнародними організаціями. Зокрема, з Управлінням Верховного комісара у справах біженців задля всебічної допомоги людям зі Сходу держави”, - сказав Саймон Геншо.